8 Tygodni Do Zdrowia - nowy program profilaktyczno-treningowy Akademii NFZ

29-09-2020
Zdjęcie przedstawia sześcioro uśmiechniętych młodych ludzi w radosnym podskoku z rękoma uniesionymi ku górze.

„8 tygodni do zdrowia” to tytuł programu profilaktyczno-treningowego przygotowanego przez Akademię NFZ. W trudnych czasach, w jakich przychodzi nam żyć, NFZ chce zachęcić Polaków do regularnej aktywności fizycznej, która jest znakomitym sposobem na wzmocnienie odporności tak ważnej w czasach pandemii oraz znakomitą inwestycją w dłuższe i zdrowsze życie.

Na program składa się 8 filmów o długości 35 minut, opisujących treningi o wzrastającej stopniowo intensywności. Filmy prezentowane będą w każdy wtorek na kanale YouTube Akademia NFZ począwszy od 29 września.

Dwumiesięczny filmowy  poradnik powstał przy współpracy profesjonalnych trenerów, fizjoterapeuty, lekarza i psychologa. Adresowany jest on do wszystkich, niezależnie od dotychczasowego zaangażowania sportowego  czy  prezentowanej sprawności fizycznej.

Dla własnego bezpieczeństwa przed rozpoczęciem treningów należy odpowiedzieć na pytania ze specjalnego formularza, by sprawdzić czy nie mamy przeciwwskazań do uprawiania aktywności fizycznej.

Więcej informacji o przedsięwzięciu znaleźć można na stronie www.akademia.nfz.gov.pl oraz w załączonej ulotce.

Partnerami przedsięwzięcia są Warszawski Uniwersytet Medyczny i Ministerstwo Zdrowia.

Ulotka do pobrania - plik PDF

źródło: Rzecznik Prasowy Pomorskiego OW NFZ

data publikacji: 29 września 2020 r.

  Wszystkie aktualności