Dla
świadczeniodawcy

e-recepty

E-recepta. Instrukcja dla lekarzy pracujących w ramach praktyk indywidualnych i grupowych

13-12-2019

Od 8 stycznia 2020 r. recepty w Polsce będą wystawiane – poza nielicznymi wyjątkami – tylko w postaci elektronicznej. Większość systemów gabinetowych ma już udostępniony moduł e-recepty. Praktyki lekarskie, które nie mają systemów gabinetowych, mogą skorzystać z bezpłatnej aplikacji internetowej – gabinet.gov.pl, która umożliwia wystawianie e-recept. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją krok po kroku, jak zacząć wystawiać recepty w postaci cyfrowej.

Aby wystawiać e-recepty, każda praktyka lekarska musi zarejestrować się na platformie e-zdrowie (P1). Jeżeli prowadząc praktykę lekarską korzystasz z systemu gabinetowego, złóż wniosek przez RPWDL o rejestrację na platformie e-zdrowie (P1), wygeneruj prywatne certyfikaty i zaktualizuj oprogramowanie o funkcjonalność „e-recepty”.

Jeśli nie masz systemu gabinetowego, możesz skorzystać z bezpłatnej aplikacji internetowej Ministerstwa Zdrowia – gabinet.gov.pl. Korzystając z aplikacji nie musisz składać wniosku przez RPWDL o rejestrację w systemie e-zdrowie (P1) — przy pierwszym logowaniu konto w systemie tworzone jest automatycznie (w ten sposób wypełnisz obowiązek podłączenia do systemu). Pamiętaj, by to zrobić do 31 grudnia 2019.

Skorzystaj z załączonych instrukcji graficznych!

Do pobrania: Jak zacząć pracę z e-receptą? - plik PDF

źródło informacji: CSIOZ

Podpisał: Rzecznik Prasowy Pomorskiego OW NFZ

data publikacji: 13 grudnia 2019 r.

  Wszystkie aktualności

Licznik odwiedzin: 112