W Pomorskim NFZ Dzień Kobiet trwa przez cały tydzień. Zrób sobie prezent dla zdrowia.

06-03-2023
  • Świętowanie Dnia Kobiet rozpoczynamy już dzisiaj, 6 marca.
  • Przez cały tydzień (od 6 do 10 marca) zapraszamy Panie do naszego oddziału.
  • Przygotowaliśmy kilka profilaktycznych niespodzianek m.in. pomiary w kiosku profilaktycznym, warsztaty z samobadania piersi czy inspirujące pomysły na zdrowe i smaczne dania.

8 marca to wyjątkowa data. W tym szczególnym dniu każda kobieta powinna poczuć się wyjątkowa, znaleźć chwilę dla siebie i zadbać o swoje zdrowie.

W Dzień Kobiet szczególnie warto przypominać, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Okazji do rozmów o zdrowiu kobiet na pewno nie zabraknie, ponieważ Dzień Kobiet w NFZ trwa przez cały tydzień.

8 marca w godz. 11:00-15:00 zapraszamy do Sali Obsługi Klientów w Pomorskim OW NFZ ul. Podwale Staromiejskie 69 w Gdańsku na konsultacje ze Stowarzyszeniem Amazonek.

Skorzystaj z profilaktycznej oferty NFZ

Od 6 do 10 marca zapraszamy Panie na salę obsługi klienta w Pomorskim Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia przy ul. Podwale Staromiejskie 69 w Gdańsku, gdzie przygotowaliśmy specjalną ofertę profilaktyczną.

Każda z Pań:

  • skorzysta z bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym m.in. składu masy ciała i ciśnienia tętniczego krwi
  • otrzyma plan żywieniowy dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb
  • dowie się szczegółów o programach profilaktycznych
  • nauczy się samobadania piersi
  • zrobi pierwszy krok w kierunku zdrowego stylu życia.

Specjalny dyżur konsultantów infolinii NFZ

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca, uruchomiony zostanie specjalny dyżur konsultantów na infolinii NFZ. Wystarczy, że Panie zadzwonią pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590 – i zyskają komplet praktycznych informacji o badaniach profilaktycznych dla kobiet. Konsultanci podpowiedzą również, gdzie takie badania można wykonać.

Bezpłatna mammografia

Dzień Kobiet to doskonała okazja do zrobienia mammografii. Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, mogą skorzystać z bezpłatnego badania na NFZ.

W każdym województwie czekają również mammobusy. Wystarczy sprawdzić dokładny adres i harmonogram postoju mammobusów, i przyjść na badanie.

Harmonogram postoju mammobusów w województwie pomorskim: https://www.nfz-gdansk.pl/dla-pacjenta/harmonogram-postoju-mammobusow/gdansk/2023-03-01

Źródło: Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji Centrali NFZ

data publikacji: 6 marca 2023 r.

  Wszystkie aktualności