Pomoc medyczna w czasie dni świątecznych i wolnych od pracy

29-10-2021

Już niebawem, bo 11 listopada, obchodzić będziemy Święto Niepodległości. W związku z tym przypominamy ważne zasady bezpieczeństwa. Dezynfekujmy dłonie i utrzymujmy przynajmniej 1,5-metrowy dystans w stosunku do innych osób, w zamkniętych przestrzeniach zasłaniajmy nos i usta, a kiedy pojawi się infekcja, nie lekceważmy jej objawów. Poniżej publikujemy listę placówek w których, w razie potrzeby, znaleźć można na Pomorzu w dni świąteczne i wolne od pracy niezbędną pomoc medyczną.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Szpitalne Oddziały Ratunkowe i izby przyjęć

W razie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają izby przyjęć (IP) lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe (SOR).

Ważne!

Jeśli podejrzewasz, że Twój zły stan zdrowia może być wywołany koronawirusem, powinieneś zgłosić swoje objawy przed kontaktem z personelem SOR lub IP.

Zespół Ratownictwa Medycznego

W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia wezwij zespół ratownictwa medycznego, dzwoniąc pod numer 999 lub 112.

Ważne!

Jeśli podejrzewasz, że Twój zły stan zdrowia jest spowodowany koronawirusem, koniecznie poinformuj o tym dyspozytora, który przyjmuje zgłoszenie.

Telefoniczna Informacja Pacjenta (TIP)

Przez cały długi weekend do Twojej dyspozycji pozostają konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta. Pod numerem 800 190 590 bezpłatnie i przez całą dobę uzyskasz wszelkie, niezbędne informacje o postępowaniu w przypadku zakażenia koronawirusem.

Konsultanci podpowiedzą również, gdzie szukać najbliższego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej oraz jak skontaktować się ze szpitalem.

ZADZWOŃ: Bezpłatny i całodobowy numer infolinii NFZ: 800 190 590

źródło: Rzecznik Prasowy Pomorskiego OW NFZ

data publikacji: 29 października 2021 r.; aktualizacja: 2 listopada 2021 r.

  Wszystkie aktualności