Finansowaniu ochrony zdrowia w Polsce poświęcony był jeden z paneli dyskusyjnych XVIII Międzynarodowej Konferencji – Zarządzanie Finansami, która odbyła się w dniach 29-31 marca w Kołobrzegu. Praktyczna wiedza oraz wzajemna wymiana doświadczeń na temat finasowania ochrony zdrowia dominowały podczas ożywionej dyskusji uczestników panelu zdrowotnego,
wśród których ważnymi postaciami byli przedstawiciele NFZ.
Czy ochrona zdrowia jest dla budżetu państwa kosztem, czy inwestycją – to zagadnienie, które poruszył podczas swojego wystąpienia Andrzej Jacyna, prezes NFZ.
Z kolei Maciej Miłkowski, zastępca prezesa Funduszu do spraw finansowych, zajął się kwestią efektywności szpitali po wejściu w życie nowego systemu finansowania lecznic.
Swoimi obserwacjami i doświadczeniami dotyczącymi finansowania ochrony zdrowia
i przygotowań do realizacji ustawy o tzw. sieci szpitali w kontekście działań podjętych
w województwie pomorskim podzieliła się z uczestnikami debaty Elżbieta Rucińska-Kulesz, dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Gdańsku.
Źródło: Rzecznik Prasowy POW NFZ
data publikacji: 31 marca 2017 r.